Битолчанка добила „порака“ на автомобилот во Лептокарија

Од:

Оштетен автомобил во Лептокарија, Грција со испишување збор на предниот и задниот дел на каросеријата, регистрирало МВР.

Како што се дознава од билтенот на полицијата, вчера на граничниот премин „Меџитлија“ под Битола, И.К.(30) од Битола која допатувала и управувала автомобил „фолксваген широко“ со битолски таблички, пријавила дека во Лептокарија, Грција, каде што престојувала, некој со спреј на предниот и задниот дел на автомобилот испишал „Слав“.

Како што извести МВР, битолчанката случајот го пријавила во грчката полиција, но не добила записник.

Би можело да ве интересира

Снегот и ветрот турнаа и бандери, една падна врз автомобил

Александар Тодески

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

Земјотрес ја стресе Грција

Се шири страв од конфликтот: Грчката армија во состојба на готовност

Предраг Петровиќ

Србите шокирани од пораката на мечот во Атина: „Косово е Албанија“

Трагедија во Грција: Ана ја уби машина за мелење месо