veter

Регион

(ВИДЕО) Бело како во зима: Силно невреме ја погоди Србија, драматични сцени снимени низ целата земја

А1он
Силно невреме пропратено со обилни врнежи од дожд што попладнево ја зафати Србија предизвика многу проблеми кај граѓаните. Како што може да се види на
Македонија

Силниот ветер во Скопје откорна покрив на зграда во Аеродром

А1он
Покрив од зграда во Мичурин одлета по силниот ветер кој го зафати Скопје. Интервенираше и скопската Противпожарна бригада. Лимот од покривот, според првичните информации не
Македонија

Паднати дрвја го попречуваат сообраќајот на регионалниот пат Пехчево – Делчево

А1он
Интензивните снежни врнежи создадоа проблеми на дел од патните правци во Пијанечко-малешевскиот регион. Поради обилниот снег од утрово забележани се паднати дрвја на коловозот од
Македонија

Поларни температури, снег и отежнат сообраќај

А1он
Температури под нулата и снежна покривка, вака е во земјава на вториот ден од викендот откако зафати студениот бран кој донесе исклучително ниски температури и
Регион

Силен ветар остави без струја неколку населени места во Косово

А1он
омпанијата за дистрибуција на електрична енергија во Косово (КЕДС) објави дека силниот ветар кој дува во земјата предизвика дефекти на нивните мрежи во повеќе населени