veter

Македонија

Следува снежен викенд, од понеделник се очекува стабилно време

А1он
Врнежи од снег утре и во недела претпадне на локално ниво. Од понеделник времето ќе биде стабилно со појава на магла по котлините и со
Македонија

Снегот и ветрот турнаа и бандери, една падна врз автомобил

Александар Тодески
Снегот и силниот ветер направија штети низ цела Македонија, кои освен со непроодни патишта, резултираа и со немање електрична енергија на повеќе места. А1он дојде
Македонија

Силниот ветер направи хаос во Струмичко: урнат покрив, откорнати дрвја и искинати електрични кабли

А1он
– Силниот ветер, кој во струмичко дува со брзина од над 80 километри на час, досега предизвика штети на повеќе места уривајќи покрив, откорна дрвја
Регион

(ВИДЕО) Бело како во зима: Силно невреме ја погоди Србија, драматични сцени снимени низ целата земја

А1он
Силно невреме пропратено со обилни врнежи од дожд што попладнево ја зафати Србија предизвика многу проблеми кај граѓаните. Како што може да се види на
Македонија

Силниот ветер во Скопје откорна покрив на зграда во Аеродром

А1он
Покрив од зграда во Мичурин одлета по силниот ветер кој го зафати Скопје. Интервенираше и скопската Противпожарна бригада. Лимот од покривот, според првичните информации не
Македонија

Паднати дрвја го попречуваат сообраќајот на регионалниот пат Пехчево – Делчево

А1он
Интензивните снежни врнежи создадоа проблеми на дел од патните правци во Пијанечко-малешевскиот регион. Поради обилниот снег од утрово забележани се паднати дрвја на коловозот од
Македонија

Поларни температури, снег и отежнат сообраќај

А1он
Температури под нулата и снежна покривка, вака е во земјава на вториот ден од викендот откако зафати студениот бран кој донесе исклучително ниски температури и