oblacno

Македонија

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северозападен правец

А1он
Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана
Македонија

Променливо облачно и сончево, попладне услови за дожд и грмежи

А1он
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во западните и југоисточните делови од земјата ќе има локална појава на краткотраен пороен
Македонија

Сончево со мала до умерена облачност, во делови од регионот со услови за краткотарен пороен дожд

А1он
Сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува