oblacno vreme

Македонија

Претпладне сончево, а попладне нестабилно со дожд и грмежи

А1он
Времето претпладне сончево со умерена променлива облачност, а попладне и особено во планинските региони ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Долж пошироко повардарието
Македонија

Облачно време со локален дожд

Кристијан Ландов
Времето во Македонија претпладне променливо облачно, во југоисточните делови со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен