soncevo vreme

Македонија

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер

А1он
Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната