Опожарено возило во Прилеп

Од:

Во Прилеп ноќеска е опожарено возило марка „хјундаи“ сопственост на Д.Ч.

Возилото е опожарено околу 3 часот и 30 минути по полноќ на улицата „Димо Нареднико“. Од страна на Противпожарната единица пожарот е изгаснат, а по извршниот увид ќе биде утврдена причинетата материјална штета.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски

Повредени две деца, возачите избегале откако ги прегазиле – четири пешаци во Скопје настрадале од автомобили

Им ја запалил влезната врата, кога излегол сопственикот го испрскал со спреј – уапсен 23 годишник во Валандово

Анита Петровска Рајковиќ

Пожар во куќа во центарот на Штип

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој