vmro

Македонија

Уште пет дена за договор за нова влада

А1он
Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа треба да биде направено најдоцна до
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ се обрзува на најмали даноци за бизнисот во Европа, вели Мицкоски

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од тетовското село Брвеница денес порача дека читанката насловена „Проект Обнова“ ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Состојбата со короната е драматична, но исто толку е лоша и економијата

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека состојбата со заразата со Ковид во земјата е драматична и дека за тоа Владата нема план. „Огромниот број
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Во наредниот период на околу 50 илјади граѓани им се заканува отказ

А1он
„Додека СДСМ се фали со „успешноста“ на своите мерки за поддршка на македонското стопанство, илјадници наши сограѓани не знаат како ќе го поминат месецот бидејќи
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов со нови партиски вработувања, само преку Комунална хигиена и Дрисла ќе потроши речиси 300 илјади евра

А1он
Од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов продолжува да го превработува градот преку претпријатието Комунална хигиена со склучување на нов
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од некрофилската политика на СДСМ

А1он
Во соопштението од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ стои дека се згрозени од некрофилската политика на СДСМ и неодговорниот однос на партијата со кој го загрозува здравјето
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Незрел однос на изгубената СДСМ, бараме лидерска за излез од кризата во државата

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на Коста Петров од СДСМ. „СДСМ и Коста Петров имаат незрел однос кон најважните прашања во
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Единствен начин да се справиме со пандемијата во Прилеп и Куманово е да се прогласи кризна состојба во тие два града

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на министерката за одбрана Радмила Шеќеринска. Според ВМРО ДПМНЕ, единствен начин да се справиме со пандемијата
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема потреба од приемни испити на факултети, СДСМ да не се меша во работата на професорите

А1он
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната прес-конференција на Љупчо Николовски од СДСМ. Тој на денешната прес-конференција изјави дека сите ученици треба да се ослободат од