vmro

Македонија

(ВИДЕО) Колева: ДПМНЕ лаже, да беа чесни нема да создаваа паника и хистерија кај граѓаните

Орце Костов
СДСМ го решава проблемот и затоа денес излезе со конкретен закон и конкретно решение за личните документи за граѓаните. Граѓаните треба да бидат спокојни, затоа
Македонија

Шутаров: ДПМНЕ да не го кочеше проектот за БТР немаше денеска да зборуваме за катализма на ЈСП и јавниот превоз

А1он
Советничката група на СДСМ и коалицијата во Скопје иако е опозицијата се грижи за интерсот на граѓаните и ќе го поддржиме субвенционирањето на ЈСП, но
Македонија

Мицкоски: За скандалот со Онкологија треба да има и кривична, но и политичка одговорност затоа што не се постапувало најмалку 6 месеци и се дозволило да се губат човечки животи

А1он
Шокантно е тоа што се случува во здравството. Се сеќавате на оние билборди за европско здравство, а од друга страна гледате мафија во здравството. Ние
Македонија

Искршен автомобилот на Митева од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Оштетено возилото на Марија Митева член на Извршниот Комитет и Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Информацијата проследена со фотографии од искршеното возило ја објави токму Митева на
Македонија

(ВИДЕО) Синот и внуците на Ахмети сакаат да градат фотоволтаична централа, бизнис од 35 милиони евра, велат од ВМРО –ДПМНЕ

А1он
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, повикувајќи се на документи добиени од свиркачи, денеска обелодени дека синот на Али Ахмети, Шкумбин Ахмети, заедно со двајцата внуци Дрин и Бесијан
Македонија

Џафери: Оди пресметај се со син ми, не си му ни до мал прст – Пази малку, не си во шума, му врати ВМРО-ДПМНЕ

А1он
– Игор Јанушев, на синот на Талат Џафери не можеш да му дојдеш ни до малиот прст. Прво до малиот прст не можеш да дојдеш.
Македонија

Пратеникот Здравковски казнет со 100 евра за погрешно паркирање: Денар не им давам, ќе одам на суд

Орце Костов
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Велес, Игор Здравковски треба да плати сообраќајна казна од 100 евра за погрешно паркирање на блокадите со автомобили против францускиот предлог
Македонија

Европратеникот Џамбаски: Ние сме еден народ разделен со вештачка граница

Орце Костов
Европратенкот од Бугарија Ангел Џамбаски испрати нова провокација кон македонскиот народ, овојпат по повод 126 години од раѓањето на водачот на историското ВМРО, Иван Ванчо
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го злоупотребува судството за политички прогон

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на прес конференцијата на Богданка Кузеска од СДСМ. „Богданка Кузеска доаѓа од партија чиј претседател е амнестиран за криминал.
Македонија

Каракачанов ги повика Милошоски, Николоски, Пандов, Мицевски како Бугари да гласаат на изборите

А1он
Александар Николоски, Антонио Милошоски, Петар Богојески, Филип Петровски, Никола Мицевски, Александар Пандов се само дел од имињата кои ги објави бугарскиот министер за одбрана, Красмир