blokadi

Македонија

Родителите од Гази Баба до Шаќири: Ќе го блокираме автопатот, регионалниот пат, а ќе поставиме и шатори пред МОН

Орце Костов
Родителите на ученици од десет училишта од Општина Гази Баба испратија писмо до министерот за образование и наука Јетон ШаЌири, во кое му порачаа дека
Македонија

Жителите на Слупчане се уште го блокираат влезот: Ќе го платиме долгот кон ЕВН, но не и каматите

Орце Костов
Трет ден по ред екипите на ЕВН не можат да влезат во село Слупчане поради блокадите на локалните жители кои дури им се закануваа по
Свет

(ВИДЕО) Блокади во Берлин, климатските активисти се залепија за патиштата

А1он
Активистичката група „Последна генерација“ протестираа на голем дел од патиштата во Берлин, па во германската метропола сообраќајот е блокиран во делови на градот. Die #Klimakleber
Македонија

Градот Скопје бара МВР да ги тргне блокадите на приватните превозници

Кристијан Ландов
Град Скопје не се гледа како виновник за блокадите кои ги има скоро на секој булевар. Тие сметаат дека приватните превозници прават штета поради нивниот
Македонија

Ленин Јовановски: Ќе и олеснам на Данела, ќе се повлечам, но блокадите продолжуваат

Орце Костов
Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски се повлекува од протестот на превозниците и од сите процеси кои ќе следат понатаму затоа што смета дека премногу
Македонија

Пратеникот Здравковски казнет со 100 евра за погрешно паркирање: Денар не им давам, ќе одам на суд

Орце Костов
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Велес, Игор Здравковски треба да плати сообраќајна казна од 100 евра за погрешно паркирање на блокадите со автомобили против францускиот предлог
Свет

Грчките земјоделци продолжуваат со блокадите и бараат средба со Владата

Средба со грчкиот премиер и претставници на Владата, бараат грчките земјоделци кои на вчерашниот состанок решија не само да продолжат со блокадите и протестите, туку
Македонија

ФОТО: Празни возила на Брза помош на блокадите на Шарената револуција

А1он
Брзата помош злоупотреби возила со цел да се направи скандал на блокадите на Шарената револуција. Демонстрантите од Шаренара револуција го отворија едното тритре од возилата