avtoprevoznici

Македонија

(ВИДЕО) Хаос по скопските улици, започна протестот на приватните автопревозници

А1он
Од рано утринава започна сообраќајниот хаос во Скопје кој е резултат на големата најавена блокада на приватните автопревозници кои протестираат откако градоначалничката Данела Арсовска одби
Македонија

Денеска се блокирани клучните крстосници во Скопје поради протест на превозниците

А1он
Поради протестот на приватните автобуски превозници денеска во Скопје од раните утрински часови има посебен сообраќаен режим. „Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека