nikoloski

Македонија

Николоски во нова снимка: Тие згради се од Нефи бандитот, тоа му е дел од договорот за изборите

А1он
Втор разговор помеѓу Александар Николоски, носител во изборна единица четири и Миле Јанакиески, ексминистер за транспорт и врски, сега обвинет за криминал во повеќе случаи
Македонија

Николоски договара сообраќајка со Јанакиески: Има два авиони Шиптари, трактор да се испреврти нешто

А1он
Петти ден по ред, на „Јутуб“ каналот „Обнова на режимот“ се објавуваат разговори од актуелни и поранешни членови на раководство на ВМРО-ДПМНЕ. За разлика од
Економија

(ВИДЕО) Николоски: Воведувањето царина од 25% за македонски челик, алуминиум и железо во ЕУ е удар врз економијата

А1он
Деновиве пред крајот на оваа лоша и црна година за Македонија стигна можеби најлошата вест за македонската економија. Имено Европската Унија воведува т.н. заштитни мерки
Економија

МЗШВ: Со измените на Законот за вино развој на малите семејни винарии

А1он
Правила за производство и промет со органско вино и специјализирани напитоци на база на вино (ароматизирано вино, ароматизиран пијалак на база на вино, ароматизиран вински
Видео Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Честитки за новата криминална коалиција – Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков

А1он
ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа историска седница. Имаме силен механизам во партијата кој успеа да го прочисти тоа што е лошо. Од денес ВМРО-ДПМНЕ завршува со хипотеките
Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Владата да не ни помислува да го лажира референдумот во недела

А1он
Атмосферата е јасна. Пораките од граѓаните се исто така прецизни, значајно мнозинство на народот се спротивставува на овој договор. И тоа е она што го
Македонија

Николоски: ЕУ нека биде наша заедничка цел, а не тема за поделби

А1он
По однос на јавните реакции за неговото именување за амбасадор и шеф на мисијата на Република Македонија во Европската Унија, поранешниот пратеник Александар Николоски денеска