janakieski

Македонија

Јанакиески ќе бара да биде дел од листата на оштетени во предметот за прислушкувањето, во кој обвинети се Мијалков и Јанкулоска

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески ќе достави барање до Кривичен суд за да биде додаден во листата на оштетени во предметот „Таргет-Тврдина“ за нелегалното прислушкување во периодот меѓу
Македонија

Николоски договара сообраќајка со Јанакиески: Има два авиони Шиптари, трактор да се испреврти нешто

А1он
Петти ден по ред, на „Јутуб“ каналот „Обнова на режимот“ се објавуваат разговори од актуелни и поранешни членови на раководство на ВМРО-ДПМНЕ. За разлика од
Македонија

И натаму се објавуваат „бомби“, Јанушев и Јанакиески договарале исклучување на лифтови и струја: Нека ги е*ат брат

А1он
Три нови разговори меѓу носителот на пратеничка листа од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и ексминистерот за транспорт и врски, а сега обвинет во повеќе случаи покренати
Македонија

Јанушев и Јанакиески договараат летови од Италија и Швајцарија „за нашите“: На „Бетон“ пушти му го тоа да плати

Кристијан Ландов
На јутуб каналот „Обнова на режимот“ и натаму се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на пратеничката листа во изборната единица три, Игор Јанушев и
Македонија

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

Кристијан Ландов
На каналот „Обнова на режимот“ каде вчера за првпат беа објавени снимки со разговори меѓу носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица три, Игор
Македонија

Јанакиески останува во домашен притвор и за новогодишните празници

Кристијан Ландов
Апелацискиот суд ја одби жалбата на ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со која бараше да биде ослободен од домашен притвор. Од судот за
Македонија

Јанакиески го прекинал штрајкот со глад, адвокатите очекуваат укинување на притворот

Виктор Јованов
Ексминистерот Миле Јанакиески обвинет за повеќе предмети кои го води Специјалното јавно обвинителство го прекинал штрајкот со глад во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. Јанакиески
Македонија

Обвинителство не добило известување за здравјето на Јанакиески, ексминистерот останува во притвор

Виктор Јованов
Шефицата на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, за А1он вели дека обвинителството до сега нема добиено никакво известување за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Миланов: Состојбата на Јанакиески се влошува

Виктор Јованов
Адвокатот на Миле Јанакиески, Еленко Миланов за А1он изјави дека здравствената состојба на ексминистерот кој веќе цела недела ја одбива храната од затворот, се влошува.
Македонија

Заев: За Јанакиески не ми е сеедно, но нема да се мешам во судството

Галена Николовска-Ризвановиќ
За Јанакиески не ми е сеедно, но нема да се мешам во судството, одговори премиерот Зоран Заев на новинарското прашање дали може да делува во