janakieski

Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Фирмата закупец на куќата на Јанакиески тендерот го добила во четири очи

А1он
Каде и да се чепне во случајот со странската фирма во куќата на министерот Јанакиески, скандалот станува поголем, рече портпаролот на СДСМ Петре Шилегов. Не
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Ставрески го дал милионскиот бизнис на фирмата во куќата на Јанакиески

А1он
„Министерот за транспорт и врски Јанакиески вчера не го призна само скандалот со странската фирма во неговата куќа, добитник на милионски бизнис од Владата. Министерот