janakieski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески: Не ја опструирам постапката, лично го дадов телефонскиот број на СЈО

Виктор Јованов
Апелациониот суд ќе ја разгледува жалбата на екс- министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, обвинет во случајот „Титаник“ за 4 кривични дела. Јанакиески преку
Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески: Бев на распит во СЈО зошто сум ставил параф на некој договор

А1он
Денеска продолжува политичката хајка врз ВМРО-ДПМНЕ. Повикан бев во СЈО заради тоа што сум ставил параф на некој договор, изјави поранешниот министер за транспорт и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мијалков, Јанкулоска, Јанакиески, Ставрески и Вељаноски на Филхармонија, дел во први редови дел во последен

А1он
Речиси целиот партиски врв на ВМРО-ДПМНЕ присуствуваше на отварањето на новата филхармонија, која е пуштена во употреба без последните проверки на објектот. На отварањето освен
Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески: Постапката за Сончев град е законска, СЈО спроведува хајка против ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески излезе со реакција на прес конференцијата на Специјалното јавно обвинителство во однос на предистражната постапка за случајот
Видео Македонија

ВИДЕО: Крушевчани револтирани довикуваа по Миле Јанакиески

А1он
Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески беше дочекан во Крушево со извици од револтиран жител на градот по објавената „бомба“ која се однесуваше
Македонија

И Јанакиески си поднесе оставка

А1он
Јанакиески си поднесе оставка од функцијата министер за транспорт и врски. Премиерот Никола Груевски вечерва до Собранието достави предлог за избор на двајца нови членови
Македонија

Јанакиески го тужи Шилегов за нарушени чест и углед

А1он
Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, поднесе тужба до портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов за нарушени чест и углед. Тужбата се однесува на прес
Македонија

Јанакиески од Антикорупциска бара да преиспита повреда на службена должност

А1он
Министерот за транспорт и врски Миле Јанкиески, денеска до Државната комисија за спречување на корупција достави, Барање за поведување на постапка за преиспитување на повреда
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Министерот Јанакиески да ги објасни „случајностите“

А1он
„Случајностите поврзани со министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески се множат. ПЕЛА-ТРАНС-КОМПАНИ е фирмата, којашто, неколку години по ред, по Програмата на Совет на