stavreski

Македонија

Поведена постапка против Зоран Ставрески кој се сомничи за нанесена милионска штета на буџетот

Кристијан Ландов
СЈО денеска отвори шест нови истраги, а една од нив е и истрагата „Подарок“, во која осомничени се поранешниот министер за финансии и поранешниот министер
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мијалков, Јанкулоска, Јанакиески, Ставрески и Вељаноски на Филхармонија, дел во први редови дел во последен

А1он
Речиси целиот партиски врв на ВМРО-ДПМНЕ присуствуваше на отварањето на новата филхармонија, која е пуштена во употреба без последните проверки на објектот. На отварањето освен
Македонија

СДСМ: Медиумските курири не можат да ја сокријат вистината за криминалната власт на Груевски

А1он
Јалови се обидите на медиумските курури со лаги да го сокријат секој нов пораз на Никола Груевски и неговата криминална банда. Оставката на кумот Зоран
Македонија

(ВИДЕО) Николов: Ставрески си замина, останува зарибаниот економски мотор на Владата

А1он
Станува очигледно дека со оставката на господинот Ставрески, економскиот мотор на вашата Влада останува зарибан. Новиот министер за финансии треба помалку да троши за чоколадо,
Македонија

Собранието ја констатираше оставката на Ставрески

А1он
Собранието на Република Македонија денеска ја започнa 106. седница на која бeше констатирана оставката на вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. На седницата на
Македонија

СДСМ: Медиумските курири не можат да сокријат дека Ставрески го напушта бродот што тоне

А1он
Медиумските курури со лаги го кријат секој нов пораз на Никола Груевски и неговата криминална банда. Оставката на кумот Зоран Ставрески покажа дека се распаѓа
Македонија

СДСМ: Ставрески нека каже за оние стотици милиони евра во шемите со Груевски

А1он
„Кумот на Никола Груевски, министер за финансии Зоран Ставрески, со години ги потценува домашните претпријатија со по 2 евра годишно државна помош. Ставрески може да