Јанакиески пристигна во СЈО

Од:

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески пристигна во СЈО. Тој не даде изјава зошто е повикан во Специјалното обвинителство.

Јанакиески засега е обвинет за „шамарите“ во Центар и осомничен за уште неколку случаи во СЈО.

Би можело да ве интересира

Не се загрозува ниту еден предмет покренат од СЈО со враќањето на повторно одлучување, вели Заев

Ана Ололовска

Покренато обвинение против Игор Јанушев за набавката на кинеските автобуси, обвинет е и Јанакиески

Кристијан Ландов

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов

Џолев ќе одлучи дали ќе побара разрешување за поротникот кој може да врати четири предмети на СЈО од почеток

Кристијан Ландов

Судење за „27 април”: Се сослушуваат сведоци предложени од одбраната на Јанакиески

Случајот ,,Шпански скали” почна одново