(ВИДЕО) Јанакиески: Бев на распит во СЈО зошто сум ставил параф на некој договор

Од:

Денеска продолжува политичката хајка врз ВМРО-ДПМНЕ. Повикан бев во СЈО заради тоа што сум ставил параф на некој договор, изјави поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

dobivaj vesti na viber

Тој рече дека СЈО треба да почне да докажува дека не работи за СДСМ, бидејќи секоја постапка се однесува на членови на ВМРО-ДПМНЕ.

-Нивниот рок е при крај и одлучија да се занимаваат само со функционерите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Јанакиески.

Екс министерот за транспорт и врски покрај изјавата, не сакаше да одговори на новинарските прашања.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Интервју со синот на Катица Јанева: Во пералната и фонтаната ни бараа прислушкувани разговори, мајка ми има што да каже, ќе дојде ден

Кристијан Ландов

Предистрагата за високите бонуси на поранешните специјални обвинители не мрда од „мртва точка“

Кристијан Ландов

Не се загрозува ниту еден предмет покренат од СЈО со враќањето на повторно одлучување, вели Заев

Ана Ололовска

Покренато обвинение против Игор Јанушев за набавката на кинеските автобуси, обвинет е и Јанакиески

Кристијан Ландов

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов

Џолев ќе одлучи дали ќе побара разрешување за поротникот кој може да врати четири предмети на СЈО од почеток

Кристијан Ландов