janakieski

Македонија

Јанакиески во разговор од 2013. бара мениците да се однесат во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Во телефонски разговор од 2013 година, репродуциран на рочиштето за предметот „Титаник“, соговорник разговара со ексминистерот Миле Јанакиески. Јанакиески му вели да ги земе мениците
Македонија

Протоѓер до Јанакиески на 4 дена пред изборите во 2011: Дај му на Кире податоци за Роми, денеска да завршите работа со исплата

А1он
Во кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО, под кодно име „Титаник“ со репродукција на бомбите. Во разговор од 1 јуни 2011 година разговараат
Македонија

Казни од 1000 евра за тројца адвокати на Јанакиески бидејќи не се појавија на рочиштето за „Топлик“

А1он
Поради неприсуство на тројца адвокати, Судот го одложи денешното рочиште за предметот на специјалното јавно обвинителство со кодно име „Топлик“. Судијата Осман Шабани парично ги
Македонија

„Море Миле, нити е сечено, нити е лепено“, му рече обвинителката на Миле Јанакиески

А1он
Во кривичниот суд во Скопје, продолжува рочиштето за предметот на СЈО со кодно име „Траекторија“, за провизиите за кинеските автопатишта. На денешното рочиште, покрај три
Македонија

Одбраната на Јанакиески смета дека дел од доказите не треба да бидат презентирани во случајот „Топлик”

А1он
Одбраната на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески бара еден дел од 608 докази за предметот Топлик да бидат презентирани. Адвокатите велат дека селектирале 83
Македонија

Груевски и Јанакиески не добија цедеа со бомбите, експремиерот изреволтиран што секој ден е на суд

А1он
Експремиерот Никола Груевски и ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески не ги добија цедињата со бомбите кои се доказ во предметот „ТНТ“. Судот го
Македонија

Јанакиески дал отказ во ВМРО-ДПМНЕ и се вработил во „Пелистерка“

А1он
При проверката на личните податоци на денешниот почеток на судскиот процес за уривањето на комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски, ексминистер за транспорт и врски Миле
Македонија

Груевски, Јанакиески и Трајковски на суд – почнува судењето за уривањето на „Космос“

А1он
Во кривичниот суд почнува судењето за уривањето на станбениот комплекс „Космос“. Во предметот, кој според новиот распоред на судии ќе го суди Огнен Ставрев, првообвинет
Македонија

Груевски, Јанакиески, Рангелова и останатите во суд за насилството во Центар

А1он
Во кривичниот суд претпладнево продолжува судското рочиште за случајот „Насилство“, во кој обвинети се Никола Груевски, Миле Јанакиески, Даниела Ранглова и уште 10 лица за
Македонија

Кривична пријава за поранешниот министер Миле Јанакиески

А1он
Полициската станица-Прилеп поднесе кривична пријава против поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, како и за актуелен и поранешен државен правобранител и за нотар,