protoger

Македонија

Мартин Протоѓер се спаси од кривичен прогон за „Талир“

А1он
Поранешниот шеф на кабинетот на експремиерот Никола Груевски, и ексгенерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протоѓер, се спаси од кривичен прогон во предметот „Талир“, дознава „Макфакс“
Македонија

Протоѓер до Јанакиески на 4 дена пред изборите во 2011: Дај му на Кире податоци за Роми, денеска да завршите работа со исплата

А1он
Во кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО, под кодно име „Титаник“ со репродукција на бомбите. Во разговор од 1 јуни 2011 година разговараат
Македонија

Мартин Протоѓер се разболе – не дојде на судењето за „Титаник“

А1он
Мартин Протоѓер не дојде на денешното рочиште за предметот „Титаник”. Неговиот адвокат Донче Наков вчера до судот доставил поднесок со медицинска документација дека е спречен
Македонија

СЈО бара да им се конфискува имотот на Груевски, Протоѓер и Димовски за 2,2 милиона евра

А1он
Никола Груевски, Мартин Протоѓер, Илија Димовски и Леко Ристовски ќе треба солидарно да ѝ вратат на државата 2,2 милиона евра доколку кривичниот суд ги осуди
Македонија

Протоѓер не се појави во Апелација, по Будимпешта продолжил да се лекува во Македонија

Виктор Јованов
Мартин Протоѓер не се појави на денешната јавна седница во Апелациониот суд. Адвокатот Тасевски го извести судот дека Протоѓер во моментот на подигнување на обвинението