martin protoger

Македонија

Мартин Протоѓер се спаси од кривичен прогон за „Талир“

А1он
Поранешниот шеф на кабинетот на експремиерот Никола Груевски, и ексгенерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протоѓер, се спаси од кривичен прогон во предметот „Талир“, дознава „Макфакс“