gordana jankulovska

Македонија

Титаник: Јанакиески доби најголема казна од 4,6 години, Протуѓер е условно, Јанкулоска 2,6 години затвор

Кристијан Ландов
Судијата Осман Шабани досуди условни, но и затворски казни во случајот “Титаник”. Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески доби најголема казна од 4,6 години
Македонија

Јанкулоска до инженерот од УБК: Зошто не ми кажа дека сум прислушувана

Виктор Јованов
Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на денешното рочиште за случајот „Таргет-Тврдина“ го запраша сведокот Сашо Трајковски, вработен во УБК зошто кога веќе знаел, не
Македонија

Продолжи судењето за „Титаник“, се изведуваат материјални докази

А1он
Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за изборни нерегуларности. До
Македонија

Ново рочиште за „Титаник“, ќе се изведуваат материјални докази

А1он
Со изведување материјални докази, во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со изборни нерегуларности. Претседател
Македонија

Затворската казна на Јанкулоска за „мерцедесот“ пред апелациските судии

А1он
Во Апелацискиот суд во Скопје се одржува одложената седница за жалбата на осудената ексминистерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска во предметот „Тенк“, во кој процес,