prislishuvanje

Македонија

Јанкулоска до инженерот од УБК: Зошто не ми кажа дека сум прислушувана

Виктор Јованов
Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на денешното рочиште за случајот „Таргет-Тврдина“ го запраша сведокот Сашо Трајковски, вработен во УБК зошто кога веќе знаел, не