talir

Македонија

Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ во рацете на Судскиот совет

А1он
Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ е во рацете на Судскиот совет кој треба да одлучува дали поротничката Лилјана Ивановска Кочовска може да
Македонија

Илија Димовски дознал дека поротничките имаат по 60 години и побара одлагање на „Талир“

Васко Маглешов
Обвинетиот Илија Димовски во предметот „Талир“, на почетокот од судењето рече дека две од поротничките навршувале 60 години старост и дека тоа е основа за
Македонија

„Талир“ одложен поради неприсуство на Илија Димовски

А1он
Судењето за предметот „Талир“, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ се одложува за 13 декември, поради неприсуство на пратеникот Илија Димовски. Судијата
Македонија

Продолжува судењето „Талир“ и „Тортура“

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметите „Талир“ и „Тортура“. Првото рочиште за случајот Талир, кој се однесува на незаконско
Македонија

Повторно одложено судењето за обвинението за перење пари преку сметката на ВМРО-ДПМНЕ

Васко Маглешов
Во осмииот месец влегува најновото одлагање на судењето за предметот „Талир“ на СЈО. Судијата Осман Шабани го одложи за 5 ноември. На почетокот од рочиштето
Македонија

Продолжува судењето за „Талир“ за незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Талир“, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Првото рочиште за
Македонија

ВИДЕО: Адвокатот на Груевски немал полномоштво да го застапува оти предметот има нов број

Васко Маглешов
Адвокатот на избеганиот експремиер, Никола Груевски, Донче Наков пред денешното судско рочиште за предмерот “Талир 2”, рече дека поради тоа што со преземањето на предметите
Македонија

„Талир“ почна од почеток и пак не почна

Васко Маглешов
Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, од почеток почна судењето за предметот на СЈО, „Талир“. Адвокатите Дончо Наков и Еленко Миланов побараа судењето