talir

Македонија

Почнува судскиот процес за незаконската градба на палатата на ВМРО-ДПМНЕ

Васко Маглешов
По седуммесечно одлагање, скопскиот кривичен суд конечно го одбори второто обвинение за случајот „Талир“ на СЈО за изградбата на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ. „Советот за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Димовски: Немаме услови да ги следиме предметите, има премногу закажани рочишта

Виктор Јованов
Кривичниот суд и обвинетите во предметите на Специјалното јавно обвинителство и понатаму во расправа поради големиот број рочишта и термините за закажување на судењата. Откако
Македонија

Пет месеци се одложува стартот на судењето за незаконското финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Виктор Јованов
Стартот на судското рочиште за случајот „Талир“ кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ денеска по кој знае кој пат беше одложено во
Македонија

Четири месеци се одложува судењето за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Стартот на судењето за случајот „Талир“ кој се однесува на финансирањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно по којзнае кој пат по ред се одложи. Овој
Македонија

Судењето за „Талир“ одложено за 28 мај

А1он
Судијата Осман Шабани, по барање на адвокатот на обвинетите Дончо Наков, го одложи денешнито рочиште за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство, кој се однесува