sudenje talir

Македонија

Јовески ѝ го делегира предметот „Талир 2“ на Ленче Ристоска

Васко Маглешов
Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, денеска ѝ го делегирал предметот „Талир 2“ на обвинителката Ленче Ристоска од СЈО, дознава „А1он“. Ова уследи откако вчера беше
Македонија

Почнува судскиот процес за незаконската градба на палатата на ВМРО-ДПМНЕ

Васко Маглешов
По седуммесечно одлагање, скопскиот кривичен суд конечно го одбори второто обвинение за случајот „Талир“ на СЈО за изградбата на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ. „Советот за
Македонија

Не дојдоа адвокатите на ВМРО-ДПМНЕ и на Илија Димовски – судијата ги опомена дека нема да толерира нови одлагања

А1он
Поради отсуство на адвокатите на ВМРО-ДПМНЕ, Дончо Наков и адвокатот на Илија Димовски, Петат Василев, повторно, по вторпат беше одложено судењето за случајот „Талир” на