titanik 3

Македонија

Со еден од обвинетите била колешка, а со друг се познавала од слави: Судијката Димовска побара да биде изземена од Судечкиот совет во „Титаник“

А1он
Судијката Даниела Димовска поради приватни причини денеска побара да биде изземена од Судечкиот совет во предметот „Титаник“. Претходно, таа побара изземање и од предметот Талир.
Македонија

Падна „Титаник 3“ и затворската казна за експратеникот на ДУИ, Ејуп Алими

А1он
Апелацискиот суд Скопје постапувајќи по кривичниот предмет во јавноста познат како „Титаник 3“, ги уважи жалбите на обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими, и ја
Македонија

Исмет Гури и Ејуп Алими осудени на три и пол години затвор за „Титаник 3“

А1он
Исмет Гури и Ејуп Алими, обвинети во предметот „Титаник 3″, се виновни заради уништување на изборен материјал во локалните избори во општина Чаир, во 2013
Македонија

„Титаник 3“ се одложува за 25 март поради коронавирусот

А1он
Судењето за случајот „Титаник 3“ се одложува за 25 март согласно препораките на Владата за справување со коронавирусот. Претседателот на судечкиот совет, судијката Марија Клетничка,
Македонија

На „Титаник 3” со видео-конференциска врска ќе биде сослушан сведокот од Германија

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за уништување на изборен материјал „Титаник 3“ против координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими
Македонија

Повторно одложено судењето за „Титаник 3“, не дојде сведокот од Германија

А1он
Отсуството на сведокот Ресмије Аземи од Германија повторно го одложи рочиштето за предметот „Титаник 3“ за 19 февруари. Сведокот на 20 декември минатата година преку