titanik 2

Македонија

Кривичниот суд го достави предметот „Титаник 2“ во скопска Апелација

А1он
Основниот кривичен суд Скопје денеска информира дека предметот „Титаник 2“ вчера e доставен во Алелацискиот суд за надлежно постапување. -Поради интерес на медиумите и невладините
Македонија

Апелација: Правото на жалба за „Титаник 2“ истекува на 17 март, предметот административно е вратен на првостепниот суд

А1он
Основниот кривичен суд Скопје, предметот во јавноста познат како „Титаник 2“ го доставил на постапување и одлучување во Апелациониот суд Скопје на ден 7.3.2023 година,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Мијалков: Оваа пресуда ќе ја доживее судбината на претходната пресуда

Кристијан Ландов
Љупчо Шврговски адвокат на Сашо Мијалков, по новата осудителна пресуда за неговиот клиент со казна затвор од 2 години предвиде дека ќе ја доживее истата
Видео Македонија

ВИДЕО: Бубевски нема да се жали на казните за Мијлаков и Тачи, за Апелација да одлучи до април, а делото на ексдиректорот на УБК да не застари

Кристијан Ландов
Обвинителот Гаврил Бубевски кој ги гонеше Сашо Мијалков и Мендух Тачи во „Титаник 2“ за изборни нерегуларности, посочи дека за да ја не одолговлекува постапката
Видео Македонија

(ВИДЕО) „Титаник 2“: Мијалков, Тачи и сите обвинети добија по две години затвор за изборните нерегуларности

Кристијан Ландов
Судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани одново го пресудија предметот „Титаник 2“ кој се однесува на изборни нерегуларности сторени на изборите во 2013 година. Судот
Македонија

В понеделник пресуда за „Титаник 2“, Мијалков: Апсолутно не се чувствувам виновен

Кристијан Ландов
И по шест години од покренувањето на обвинението за „Титаник 2“, ексдиректорот на УБК кој се гони дека влијаел врз Мендух Тачи за да бидат
Македонија

„Титаник 2“: Сите ексчленови на ДИК негираат дека се виновни, дел се гордеат со нивното постапување

Кристијан Ландов
Поранешните членови на Државната изборна комисија, Бедредин Ибраими, Сашо Срцев, Влатко Сајковски и Анета Стефановска негираа вина во „Титаник 2“ за изборни нерегуларности до 2013
Македонија

Тачи бара ослободителна за изборните нерегуларности, „бомбите“ ги нарекува кафеански муабети

Кристијан Ландов
Лидерот на ДПА Мендух Тачи во завршниот говор бара ослободителна пресуда за предметот „Титаник 2“ кој се однесува на изборни нерегуларности. Во повторното судење, нему
Македонија

Бубевски: Умислата е причина за Тачи да биде построго казнет, за Мијалков е побудата поради која го сторил делото

Кристијан Ландов
Обвинителот Гаврил Бубевски побара Сашо Мијалков, Мехндух Тачи и ексчленовите на Државната изборна комисија да бидат огласени за виновни во случајот „Титаник 2“, предмет кој
Македонија

ВИДЕО: Мијалков овојпат со затворско комбе симнат позади судот, завршни зборови за „Титаник 2“

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков со затворско комбе го донесоа и го симнаа позади Кривичниот суд, за да присуствува на судењето за „Титаник 2“, предмет