titanik 2

Македонија

Дума и Кондарко повторно сведочеа во „Титаник 2”

А1он
Повторното судење за случајот „Титаник 2“ денеска во Кривичниот суд Скопје, продолжи со сослушување на сведоци. Свое повторно сведочење пред судечкиот совет предводен од судијата
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи за укинатата пресуда против Мијалков и Тачи: Нападот е најдобра одбрана

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во судот, прашана за одлуката на Апелацискиот суд да ја укине пресудата за „Титаник 2“ со која се укинува затворската
Македонија

Aпелација потврди: Укината е пресудата за Мијалков, доказите им противречат на фактите

Васко Маглешов
Апелациониот суд во Скопје ја потврди информацијата која утрово ја објави „А1он“ дека е укината пресудата за предметот „Титаник 2“ на СЈО, каде обвинет беше
Македонија

Апелација ја укина пресудата за Мијалков за „Титаник 2“

Васко Маглешов
Апелациониот суд ја укина пресудата за ексшефот на тајната полиција Сашо Мијалков, дознава неофицијално „А1он“. Предметот ќе се врати на повторно судење. Пресудата е укината
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бедредин Ибраими: Разговарав со Тачи, исто како што Шекеринска разговараше со Фатмир Бесими за изборите

Васко Маглешов
Поранешниот член на Државната изборна комисија, Бедредин Ибраими, обвинет за случајот „Титаник 2“, на седница пред петтемина апелациски судии, рече дека му било ускратено правото
Македонија

Фетаи и Бубевски тргнати, спроти Мијалков ќе застане виш јавен обвинител

Васко Маглешов
Ексдиректорот на тајната полиција, Сашо Мијалков и со другите неправосилно осудени во предметот „Титаник 2“ и нивните адвокати, утре за првпат во Апелациониот суд во
Македонија

Сашо Мијалков излегува од куќен притвор

Васко Маглешов
Ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, излегува од куќен притвор, што го издржуваше за предметот „Титаник 2“, по изрекувањето на пресудата. Истекоа 60 дена од
Македонија

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во