titanik 2

Македонија

Шврговски: Незаконски е Мијалков да биде притворен веднаш само затоа што против него се водат повеќе постапки

А1он
Бранителите на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков на денешната јавна седница на Апелацискиот суд ја образложуваа жалбата за одредениот притвор за Мијалков по донесената пресуда
Македонија

Мијалков и Ибраими спроведени во Затворот Скопје

А1он
Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими кои денеска од судот добија затворски казни попладнево се спроведени во притвор во Затворот Скопје – Скопје. Информацијата ја потврди
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мијалков: Ако одлучи Апелација ќе ја одлежам казната во затвор

А1он
Ако одлучи Апелација ќе ја одлежам казната во затвор, рече поранешниот шеф на тајната слушна, Сашо Мијалков. Судот денеска го осуди Мијалков на три години
Македонија

Фетаи бара притвор за Сашо Мијалков и Бедредеин Ибраими

А1он
Обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи побара притвор за обвинетите Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими во предметот „Титаник 2″, кои судот ги осуди на казни затвор
Видео Македонија

ВИДЕО: Три години затвор за Сашо Мијалков и Мендух Тачи

А1он
Три години затвор за поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков. Судечкиот совет составен од судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани и тројца поротници ги
Македонија

„Срам ми е што сум тука“ – Се расплака обвинетата Анета Стефановска за „Титаник 2“

А1он
Со паузи, испрекинат глас и солзи во очите, обвинетата Анета Стефановска во завршниот збор за предметот „Титаник 2“, рече дека не е виновна за делото
Македонија

И се слоши на обвинетата Стефановска – судењето за „Титаник 2“ одложено

А1он
Од 11 до 18.30 часот со две паузи траеше денешното рочиште за предметот на СЈО, „Титаник 2“. Денеска требаше да бидат изложени завршните зборови на