titanik 2

Македонија

Адвокатот на Тачи и Ибраими се повика на аболицијата на Иванов и мислењето на Врховниот суд

А1он
Адвокатот на обвинетите, Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2″ на СЈО, побара од судот одбивателна пресуда за
Македонија

Завршни зборови на СЈО за „Титаник 2“

А1он
Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“. На рочиштето завршни зборови дава обвинителката Фатиме Фетаи
Македонија

Фетаи: Барам осудителни пресуди за обвинетите во „Титаник 2“ – со два телефона ја срушиле ДИК

А1он
Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се
Македонија

Одложено судењето за „Титаник 2“, обвинетиот Бедредин Ибраими сметал дека расправата била закажана за 8 февруари

А1он
Судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“ е одложено затоа што обвинетиот Бедредин Ибраими не дојде на денешното рочиште бидејќи
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник 2“

А1он
Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Титаник 2“ обвинети
Македонија

Најдоцна до март пресуди за Мијалков и Тачи во „Титаник 2“

А1он
Во кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено рочиштето за предметот на СЈО, со кодно име „Титаник 2″, поради дополнителното вештачење за причинетата штета при
Македонија

Во Кривичниот суд рочиште за изборните нерегуларности од локалните во 2013 година

А1он
Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство, што се наоѓа во доказна постапка, и се однесува
Македонија

„Друже Лаки, ги поебавме во задња минута“, му вели по полноќ Тодоров на Латас

А1он
„Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство, Никола Тодоров на уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас за изгласувањето на приговорот