(ВИДЕО) Фетаи за укинатата пресуда против Мијалков и Тачи: Нападот е најдобра одбрана

Од:

Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во судот, прашана за одлуката на Апелацискиот суд да ја укине пресудата за „Титаник 2“ со која се укинува затворската казна на Сашо Мијалков, Бедредин Ибраими и Мендух Тачи, рече дека истата не ја добила. Таа кратко искоментира само за соопштението испратено до Апелација.

dobivaj vesti na viber

„Соопштението е прилично напаѓачко, а нападот е најдобра одбрана“, искоментира Фетаи.

Апелациониот суд Скопје констатирал дека првостепениот суд при постапувањето по овој предмет сторил бројни суштествени повреди на постапката од апсолутен карактер, поради кои одлуката е во целост незаконита и неправилна.

Предметот ќе се врати на повторно судење.

Би можело да ве интересира

Ивановска за Тупанчески: Јас не знам зошто се шокира, ДКСК проверува дали ги испочитувале правните акти за примање подароци

Кристијан Ландов

Фетаи за „А1он“: Платив во рокот даден во фактурите, за разлика од другите функционери јас доставив доказ

Кристијан Ландов

Тупанчески не покажува како е платено навивањето во Палермо, Фетаи не одговара како стигна до ВИП-ложа

Кристијан Ландов

Дума и Кондарко повторно сведочеа во „Титаник 2”

Ана Ололовска

Продолжува судењето за „Титаник“

Катерина Павлова-Николовска

Фатиме Фетаи повредена во сообраќајка, се судрила со тетовец во Чаир

Кристијан Ландов