fatime fetai

Македонија

Ивановска за Тупанчески: Јас не знам зошто се шокира, ДКСК проверува дали ги испочитувале правните акти за примање подароци

Кристијан Ландов
На претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, не и е јасно зошто министерот за правда Никола Тупанчески беше шокиран од посочувањето сам да каже кој
Македонија

Фетаи за „А1он“: Платив во рокот даден во фактурите, за разлика од другите функционери јас доставив доказ

Кристијан Ландов
Вишата јавна обвинителка Фатиме Фетаи е децидна дека не го прекршила Етичкиот кодекс на обвинителите, ниту закони, со нејзиното патување во Палермо, Италија. За тоа
Македонија

Тупанчески не покажува како е платено навивањето во Палермо, Фетаи не одговара како стигна до ВИП-ложа

Кристијан Ландов
Молк од министерот за правда Никола Тупанчески и по барањата од „А1он“ јавно да ги обелодени трансакциите, со кои би потврдил дека сам го платил
Македонија

Фатиме Фетаи повредена во сообраќајка, се судрила со тетовец во Чаир

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи е повредена откако ноќеска на полноќ имала сообраќајна несреќа во скопски Чаир. Од медицински тим и биле констатирани лесни повреди. Возачот кој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи за укинатата пресуда против Мијалков и Тачи: Нападот е најдобра одбрана

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во судот, прашана за одлуката на Апелацискиот суд да ја укине пресудата за „Титаник 2“ со која се укинува затворската
Видео Македонија

ВИДЕО: Некој со нов автомобил, друг со нов стан, заврши мандатот на специјалните обвинители

Автомобили, станови, кредити, акции, но речиси никаква пријавена заштеда – вака накусо може да се опише колкав имот стекнале специјалните јавни обвинители четири години по
Видео Македонија

ВИДЕО: Обвинител од СЈО ќе ја замени уапсената Катица Јанева

Маја Илиевска-Пачемска
Новиот раководител на специјалното јавно обвинителство ќе се избира од десетте обвинители избрани да ѝ помагаат на Катица Јанева. Гаврил Бубевски, Ленче Ристоска, Фатиме Фетаи,
Македонија

Фетаи: Не сакам да се мешам во истрагата за „Рекет“

Васко Маглешов
Обвинителката Фатиме Фетаи пред почетокот на денешното рочиште за предметот „Титаник 3“, прашана да ја коментира улогата на Катица Јанева во аферата што го тресе
Македонија

Фетаи: Одговорност за судиите на Врховен за неправниот став за истрагите на СЈО

А1он
Обвинителката Фатиме Фетаи во изнесувањето на завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО, се осврна и на поднесокот на обвинетиот ексдиректор на УБК, Сашо
Македонија

Фетаи: Барам осудителни пресуди за обвинетите во „Титаник 2“ – со два телефона ја срушиле ДИК

А1он
Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се