fatime fetai

Македонија

Фатиме Фетаи се откажа од трката за шеф на скопското Вишо обвинителство, иако имаше најдобра оценка за нејзината работа

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи се повлекла од трката за шеф на Вишо јавно обвинителство-Скопје. Ова доаѓа наспоредно откако Советот на јавно обвинителство ја одложи минатата седница
Македонија

Фатиме Фетаи ќе се бори со двајца мажи за шефовската фотелја во скопското Вишо обвинителство

Кристијан Ландов
Тројца обвинители се борат за шефовската фотеља во Вишото обвинителство-Скопје. Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми се првите двајца кои поднеле кандидатура, додека третиот е Мустафа
Македонија

И судијата Нанев на туѓа сметка навивал во Палермо со министерот, а тоа може да го прави и во иднина

Кристијан Ландов
Судскиот претседател Лазар Нанев кој навиваше на трибини со министерот за правда Никола Тупанчески и обвинителката Фатиме Фетаи, не го платил превозот до Италија и
Македонија

Ивановска за Тупанчески: Јас не знам зошто се шокира, ДКСК проверува дали ги испочитувале правните акти за примање подароци

Кристијан Ландов
На претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, не и е јасно зошто министерот за правда Никола Тупанчески беше шокиран од посочувањето сам да каже кој
Македонија

Фетаи за „А1он“: Платив во рокот даден во фактурите, за разлика од другите функционери јас доставив доказ

Кристијан Ландов
Вишата јавна обвинителка Фатиме Фетаи е децидна дека не го прекршила Етичкиот кодекс на обвинителите, ниту закони, со нејзиното патување во Палермо, Италија. За тоа
Македонија

Тупанчески не покажува како е платено навивањето во Палермо, Фетаи не одговара како стигна до ВИП-ложа

Кристијан Ландов
Молк од министерот за правда Никола Тупанчески и по барањата од „А1он“ јавно да ги обелодени трансакциите, со кои би потврдил дека сам го платил
Македонија

Фатиме Фетаи повредена во сообраќајка, се судрила со тетовец во Чаир

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи е повредена откако ноќеска на полноќ имала сообраќајна несреќа во скопски Чаир. Од медицински тим и биле констатирани лесни повреди. Возачот кој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи за укинатата пресуда против Мијалков и Тачи: Нападот е најдобра одбрана

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во судот, прашана за одлуката на Апелацискиот суд да ја укине пресудата за „Титаник 2“ со која се укинува затворската
Видео Македонија

ВИДЕО: Некој со нов автомобил, друг со нов стан, заврши мандатот на специјалните обвинители

Автомобили, станови, кредити, акции, но речиси никаква пријавена заштеда – вака накусо може да се опише колкав имот стекнале специјалните јавни обвинители четири години по
Видео Македонија

ВИДЕО: Обвинител од СЈО ќе ја замени уапсената Катица Јанева

Маја Илиевска-Пачемска
Новиот раководител на специјалното јавно обвинителство ќе се избира од десетте обвинители избрани да ѝ помагаат на Катица Јанева. Гаврил Бубевски, Ленче Ристоска, Фатиме Фетаи,