fatime fetai

Македонија

Фетаи: Не сакам да се мешам во истрагата за „Рекет“

Васко Маглешов
Обвинителката Фатиме Фетаи пред почетокот на денешното рочиште за предметот „Титаник 3“, прашана да ја коментира улогата на Катица Јанева во аферата што го тресе
Македонија

Фетаи: Одговорност за судиите на Врховен за неправниот став за истрагите на СЈО

А1он
Обвинителката Фатиме Фетаи во изнесувањето на завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО, се осврна и на поднесокот на обвинетиот ексдиректор на УБК, Сашо
Македонија

Фетаи: Барам осудителни пресуди за обвинетите во „Титаник 2“ – со два телефона ја срушиле ДИК

А1он
Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се
Македонија

Фетаи: Заканите ги добив лани на паркингот кај „Мавровка“

А1он
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи вели дека целосно останува на тоа што го рекла вчера во судницата за заканите кои ги добивала за „Титаник 3“,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи: Ќе одам во диско, нека ме критикуваат повторно

А1он
На гала вечерта на раскажување женски приказни „ПричПич“, меѓу раскажувачките говореше специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи. Годинава темата на која се говореше е „Добив“. Обвинителката
Македонија

Мимоза Ристовска за Фатиме Фетаи: Од кучка со камшик, до жена со правда во очите

А1он
Професорката Мимоза Ристовска на нејзиниот блог објави текст во кој го опишува искуството со обвинителката Фатиме Фетаи пред да стане специјален јавен обвинител. Ја запознав