Фетаи: Не сакам да се мешам во истрагата за „Рекет“

Од:

Обвинителката Фатиме Фетаи пред почетокот на денешното рочиште за предметот „Титаник 3“, прашана да ја коментира улогата на Катица Јанева во аферата што го тресе СЈО, рече дека не сака да се меша во истрагата за случајот „Рекет“.

„Постапката за „Рекет“ ја води друго обвинителство кое е надлежно и не сакам да се мешам“, рече Фетаи.

„Ние како обвинителство продолжуваме со нашата работа. Еве денеска сме на судењето за „Титаник 3“, кажа кратко обвинителката пред почетокот на судењето.

Претходно, специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, не сакаше да ги коментира наводите на Фатиме Фетаи за тензичните случувања во СЈО.

Според информациите, обвинителката Фетаи жестоко се спротивставила на одлуката на својата шефица за претрес при влез и излез од работното место, поради што плукнала во една од надзорните камери во СЈО.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Чулев: Прашајте го Оливер Спасовски дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Судот повторно ја исклучи јавноста од „Рекет“ – повреден ќе бил угледот на трети лица

Кристијан Ландов

Милошоски најави средба со Русковска на која ќе и достави аудио материјал поврзан со „Рекет“

Ана Ололовска

На „Рекет“ ќе бидат презентирани разговори од усб-то на Кичеец

Ана Ололовска

Николоски: Денешното рочиште покажа дека „Рекет“ е координиран од семејството Заеви

А1он

(ВИДЕО) Русковска за Јанева: Колешката не сфатила до сега дека е обвинета за злоупотреба на службената положба