Фатиме Фетаи повредена во сообраќајка, се судрила со тетовец во Чаир

Од:

Обвинителката Фатиме Фетаи е повредена откако ноќеска на полноќ имала сообраќајна несреќа во скопски Чаир. Од медицински тим и биле констатирани лесни повреди. Возачот кој го управувал другото возило, немал никакви повреди и не бил пренесен во болница.

„На 25.06.2021 околу 00.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на ул.„Македонско Косовска“ и ул.„Џон Кенеди“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „сеат ибица“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(36) од Гостивар, со живеалиште во Скопје и патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Ш.(55) од Тетово. Во незгодата со повреди се здобила Ф.Ф., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.

Нема информација како дошло до сообраќајната несреќа. Познато е само дека освен повредите на Фетаи, причинета е и материјална штета.

Фетаи била пуштена од болница, веднаш по прегледите каде и се констатирани повреди.

Би можело да ве интересира

Судар на три возила на стариот пат од Демир Капија кон Неготино

Загина 60-годишник од Теарце, му се слошило и загубил контрола на автомобилот

Катерина Павлова-Николовска

Велешанецот кој прегази 11-годишно девојче бил под дејство на алкохол, се бара притвор

Катерина Павлова-Николовска

Автобус удри во автомобил кај Мавровка

Кристијан Ландов

Тешко повредена малолетничка, ја удрил автомобил на улица во Прилеп

Катерина Павлова-Николовска

Обвинителството поведе постапка против скопјанец за сообраќајката во која загина 14-годишно момче

Катерина Павлова-Николовска