Fetai

Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи за укинатата пресуда против Мијалков и Тачи: Нападот е најдобра одбрана

Кристијан Ландов
Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во судот, прашана за одлуката на Апелацискиот суд да ја укине пресудата за „Титаник 2“ со која се укинува затворската
Македонија

Фетаи: Заканите ги добив лани на паркингот кај „Мавровка“

А1он
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи вели дека целосно останува на тоа што го рекла вчера во судницата за заканите кои ги добивала за „Титаник 3“,
Македонија

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено откако Пецков не се појави поради болест, Фетаи побара да биде приведен

А1он
Одложено е рочиштето за предметот „Насилство“, откако обвинетиот Митко Пецов се разболел и не присуствуваше на седницата. Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство побара тој да
Македонија

Фетаи ги изложи воведните зборови во „Титаник 2“, продолжение на 22 мај

А1он
Со давање на воведните зборови од специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, денеска во Кривичниот суд во Скопје почна судската постапка во предметот „Титаник 2“, за
Македонија

Фетаи бара притвор за обвинет во случајот со шлаканиците: Ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

А1он
Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи: До крајот на неделата се очекува првата пресуда за „шамарите во Центар“

А1он
Конечно започна главната расправа по предметот познат како „Шамарите во Центар“, беше изречена содржината на обвинителниот предлог од наша страна. Имаме две раздвоени постапки, една
Македонија

Катица Јанева и Фатиме Фетаи ги обжалија одлуките за парични казни

А1он
Катица Јанева и Фатиме Фетаи денеска поднесоа жалби против одлуката на Судот за парични казни, соопштија од Специјалното Јавно Обвинителство. „Денес до Основниот суд Скопје
Видео Македонија

(ВИДЕО) Канческа–Милевска: Тезите на Фетаи се рекла – казала и груба манипулација

А1он
Министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, на прес конференција во Музејот на македонската борба кажа дека обвинувањата на Специјалното јавно обвинителство се рекла-казала тези и груба
Македонија

(ВИДЕО) Фатиме Фетаи: Никој нема да биде поштеден што правел криминали

А1он
Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи образложувајќи го предметот за изборен фалсификат кажа дека никој нема да биде поштеден, а цел на предистражни дејствија