Fetai

Видео Македонија

(ВИДЕО) Канческа–Милевска: Тезите на Фетаи се рекла – казала и груба манипулација

А1он
Министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, на прес конференција во Музејот на македонската борба кажа дека обвинувањата на Специјалното јавно обвинителство се рекла-казала тези и груба
Македонија

(ВИДЕО) Фатиме Фетаи: Никој нема да биде поштеден што правел криминали

А1он
Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи образложувајќи го предметот за изборен фалсификат кажа дека никој нема да биде поштеден, а цел на предистражни дејствија