katica

Македонија

Катица Јанева против Боки 13, денеска во Кривичен

А1он
Во Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за предмет во кој поранешната специјална обвинителка Катица Јанева го тужи Бојан Јовановски – Боки 13
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител да работи непристрасно и професионално

А1он
ВМРО-ДПМНЕ испрати писмена реакција на изјавите на Катица Јанева. „Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител за да работи непристрасно и професионално, исклучително по
Македонија

Јанева: Ги охрабруваме граѓаните да соработуваат со нас

А1он
Меѓународниот ден на укажувачите и Денот на слободен говор на Македонија денеска беше одбележан во организација на Коалицијата за заштита на укажувачите во Југоисточна Европа
Македонија

СЈО откри 66 909 избиршани фајлови, Заев бил незаконски прислушуван

А1он
Во најновиот извештај на Специјалното јавно обвинителство се наведува дека се обработени 45% од вкупниот број аудио фајлови, а изработени се 960 транскрипти каде што
Македонија

Одложена седницата на која требаше да се разговара за однесувањето на Јанева и Фетаи

А1он
Седницата на Советот на јавни обвинители на која требаше да се разговара за однесувањето на Катица Јанева и Фатиме Фетаи за време на рочиштето за
Македонија

Данев: Катица Јанева излегува на прес конференции со измислени и фабрикувани случаи

А1он
Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ во партиското седиште денеска одржа прес конференција во која што го нападна Специјалното Јавно Обвинителство за измама и фабрикување на случаи.
Македонија

Катица Јанева и Фатиме Фетаи ги обжалија одлуките за парични казни

А1он
Катица Јанева и Фатиме Фетаи денеска поднесоа жалби против одлуката на Судот за парични казни, соопштија од Специјалното Јавно Обвинителство. „Денес до Основниот суд Скопје
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева е продолжена рака на СДСМ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на изјавата на Катица Јанева. „Катица Јанева е новиот Петре Шилегов. Со последната скандалозна изјава дадена во ЕУ-Инфоцентарот во Скопје
Македонија

(ВИДЕО) Јанева: СЈО гони криминална група која е на власт, судот ни прави пречки

А1он
Специјалното јавно обвинителство ги образлага сите предлози за притвори, но како што знае јавноста, од одреден број на судии истите се одбивани на ист начин