katica

Македонија

Кадриу: Зврлевски нема право да оспорува веќе донесени политички одлуки

А1он
Обвинителството на Катица Јанева е уставно, но не е оправдана одлуката на Советот за јавни обвинители да се меша во нејзините планови и да го
Македонија

И Зврлевски нема да се избави од јамката на Катица Јанева

А1он
Со тоа што државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски, вчера се осмели да го прокоментира формирањето на Специјалното јавно обвинителство како политичка институција, се впушти во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бејли: Потребен е независен судски процес за прислушуваните материјали

А1он
Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба
Македонија

ДУИ очекува да се реши ситуацијата со помошниците на Јанева и да продолжи политичкиот дијалог

А1он
Демократската унија за интеграција во денешното соопштение до медиумите изразува надеж дека Советот на јавни обвинители во соработка со Специјалната обвинителка ќе ја надминат настанатата
Македонија

(ВИДЕО) Јанева: Не знаат да читаат закони, инсистирам на мојот тим

А1он
Јас го сфатив ова како предизвик, се надевам верувате во мене јас верувам во Македонија дека ќе може да се справи со овие работи и
Македонија

Обвинителите со опструкција – Не го избраа целиот тим на Катица Јанева

А1он
Советот на јавни обвинители на даде зелено светло за сите обвинители кои ги предложи како свој тим, специјалната обвинителка Катица Јанева. Тие се согласија само