przino

Македонија

Кисела Вода забрани семејните куќи во Пржино и Црниче да станат згради

А1он
Општина Кисела Вода ја усвои инцијативата поднесена од граѓани во рамки на проектот “Стоп за урбаната мафија” со која побараа да престане изградбата на згради,
Македонија

Ѓорѓиевски се сомнева дека пожарот во Пржино бил подметнат

А1он
Големиот пожар во поранешното училиште во Пржино е локализиран, а градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски се сомнева дека станува збор за човечки фактор кој
Македонија

Голем пожар во Пржино, гори поранешно училиште

Кристијан Ландов
Простории на поранешно основно училиште во скопско Пржино се целосно опожарени. Причините за пожарот не се познати, а огнените јазици брзо се проширија поради силниот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Драма во Пржино: Се излизга патот, локалните жители стравуваат за домовите

А1он
Се излизга дел од улицата Пандо Кљашев во скопско Пржино поради градилиште за нова зграда. Асфалтот сосе лимените тараби за градилиштето и старите потпорни ѕидови
Македонија

Пожар во подрумски простории каде што се складира медицински материјал во Пржино

А1он
Голем пожар попладнево зафати подрумски простории на зграда во Пржино каде што има складирано медицински материјал. Пожарот бил на улица „Баница“ и може да се
Македонија

Бејли: Договорот од Пржино останува добра основа за надминување на кризата

А1он
Договорот од Пржино останува добра основа за надминување на политичката криза во земјата. Одлуката за тоа треба да ја донесат граѓаните, односно политичките лидери во
Македонија

ФОТО: Миноски го прекрши Пржинскиот договор, не пушта пари на Агенцијата за медиуми

А1он
Агнецијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги се уште нема добиено пари од Министерството за финансии. А1он дојде до дописот што Агенцијата го испрати до
Македонија

Граѓанските организации до Хан: Да се формира нов судски совет и независно судско одделение

А1он
Граѓанските организации на средбата со еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, ги изложиле своите ставови во однос на тоа како треба да
Македонија

Хан во Скопје за организација на изборите во декември

А1он
Комесарот за преговори за проширување на Европската унија, Јоханес Хан денеска ќе престојува во Скопје каде е предвидено да се сретне со премиерот Емил Димитриев,