Пожар во Пржино

Од:

Попладнево избил пожар на улица „Востаничка“ во скопската населба Пржино.

Возила на противпожарните служби се на пат за да интервенираат.

Би можело да ве интересира

Кристијан Нинески го фати крстот од Вардар во Скопје

(ВИДЕО) Вечерното возење на автопат и во Скопје е ризично: Тешка е прегледноста, а се вози и во спротивна насока

Кристијан Ландов

Скопје денеска деветти најзагаден град во светот

(ВИДЕО) Скопје за време на блокада: Од Ѓорче до Аеродром со велосипед за 30 минути, со автомобил за 50

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Скопје заложник на штрајкови и блокади – дали е законски и зошто се дозволува протести со блокирање?

Анита Петровска Рајковиќ

По десет часа распит ослободен приведениот за бомбите во училиштата

Маја Илиевска-Пачемска