minoski

Економија

СДСМ: Миноски ќе го објасни и денешното ново задолжување од 10,4 милиони евра повеќе од потребното

А1он
СДСМ со писмено соопштение го повикува техничкиот министер за финансии, Кирил Миноски дека ќе мора да објасни зошто владата денеска ги задолжи граѓаните за нови
Македонија

ФОТО: Миноски го прекрши Пржинскиот договор, не пушта пари на Агенцијата за медиуми

А1он
Агнецијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги се уште нема добиено пари од Министерството за финансии. А1он дојде до дописот што Агенцијата го испрати до
Македонија

По признанието на Богов, Јавното обвинителство да ги повика сите сведоци за кривичните пријави против Миноски и Бришкоска

А1он
Гувернерот Богов, во интервјуто за Алсат-М телевизија, обидувајќи се да го оправда своето присуство на конференциската врска со агентите и кредиторите одржана на 18.07.2016 година,
Економија

Миноски те предупредуваме 167 милиони евра мора да има на депозитната сметка за 2017-та!

А1он
Го предупредуваме министерот за финансии Кирил Миноски дека на депозитната сметка на крајот од годината, односно на 31-ви декември 2016-та година треба да останат вкупно
Македонија

СДСМ: Миноски итно да ги откаже аукциите, влегува во нови незаконски дела

А1он
Кирил Миноски додека се подготвува кривично да одговара за незаконски издадената 450-милионска обврзница, итно да ги откаже аукциите на домашниот пазар на капитал. Самото одржување
Економија

Миноски и Богов до банките: Одврзeте го ќесето за компаниите

А1он
По завршувањето на редовната седница на Комитететот за финансиска стабилност, министерот за финансии, Кирил Миноски, и гувернерот на Народната банка на Република Македонија, Димитар Богов,