Пожар во подрумски простории каде што се складира медицински материјал во Пржино

Од:

Голем пожар попладнево зафати подрумски простории на зграда во Пржино каде што има складирано медицински материјал.

Пожарот бил на улица „Баница“ и може да се забележи густ чад и противпожарни возила кои работат на локализирање и гаснење на се уште активниот пожар.

Фото: Архива/илустрација

Би можело да ве интересира

Куче и мачка се осомничени дека предизвикале два пожари во Јапонија минатата година

Горан Наумовски

Во старата новосадска дискотека се пронајдени две јагленосани тела

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешната дискотека, се стравува дека има и мртви

Горан Наумовски

Голем пожар во Сплит, гори магацин за автомобилски гуми

Скопјанец предизвикал пожар во домот „Ранка Милановиќ“

Запален објектот „Ранка Милановиќ”: Спасен човек, повреден пожарникар

Ана Ололовска