Пожар во подрумски простории каде што се складира медицински материјал во Пржино

Од:

Голем пожар попладнево зафати подрумски простории на зграда во Пржино каде што има складирано медицински материјал.

dobivaj vesti na viber

Пожарот бил на улица „Баница“ и може да се забележи густ чад и противпожарни возила кои работат на локализирање и гаснење на се уште активниот пожар.

Фото: Архива/илустрација

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Голем пожар кај Шибеник, на терен повеќе од 50 пожарникари

ВИДЕО: На брегот на Ибица изгоре јахта вредна 23 милиони евра, повредени нема

А1он

Во пожарот на грчкиот остров Тасос вклучени 185 пожарникари со 15 пешадиски тима

А1он

Пожар во Закинтос, наредена евакуација на селата во северниот дел

А1он

ЦУК: Шумскиот пожар во планината помеѓу селата Вапила и Расино е се уште активен

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Ана Ололовска