bojan jovanovski

Македонија

ОЈО Скопје постапува по кривичните пријави на Боки -13, истакна Јовески

А1он
На Бојан Јовановски – Боки 13 во неколку наврати му е овозможено на записник во Основното јавно обвинителство Скопје да ги изложи обвинувањата за повеќе
Македонија

„Чија безбедност е загрозена и по чија оценка?“, Дуковски дециден дека незаконски е одбиено барањето на „А1он“ за интервју со Боки 13

Кристијан Ландов
Незаконска е одлуката на Управата за санкции да не дозволи видео-интервју на Бојан Јовановски – Боки 13 за „А1он“, смета неговиот адвокат, Сашко Дуковски. Прашан
Македонија

Боки 13 бара да ја разрешат судијката: Му ја коментирала облеката, била хистерична, врескала, го мразела

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 бара разрешување на судијката Софче Гаврилова-Ефремова, која му суди во предметот за работењето на „Меѓународен сојуз“, дознава „А1он“. Тој во дописот ги
Македонија

Побарано изземање на обвинителот Бурим Рустеми од „ТНТ“ поради сомнеж дека зел 850.000 евра преку Бојан Јовановски

Маја Илиевска-Пачемска
Јовица Страшевски, адвокат на поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“, денес побара изземање на обвинителот Бурим Рустеми оти се
Македонија

Дуковски: Здравствената состојба на Бојан Јовановски не се подобрува

А1он
Здравствената состојба на Бојан Јовановски-Боки13, обвинет во случајот „Меѓународен Сојуз“ не се подобрува, туку се влошува, истакна неговиот бранител адвокат Сашо Дуковски. Тој по одлуката
Македонија

Катица Јанева против Боки 13, денеска во Кривичен

А1он
Во Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за предмет во кој поранешната специјална обвинителка Катица Јанева го тужи Бојан Јовановски – Боки 13
Македонија

Дуковски: Ако Бојан не беше опериран ќе настанела сепса, имал прснат желудник

Кристијан Ландов
Само што бил донесен од затвор во старата градска болница, Бојан Јовановски веднаш бил ставен на програм за операција, вели неговиот адвокат Сашо Дуковски за
Македонија

Бојан Јовановски поднесува кривични пријави за најмалку 30 лица

А1он
Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите „Рекет“ и „Меѓународен
Македонија

Бојан Јовановски во Обвинителството ќе продолжи со поднесување кривични пријави

А1он
Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави
Македонија

Бојан Јовановски поднесе пријави во Обвинителство

А1он
Бојан Јовановски-Боки 13 претпладнево дојде во Основното јавно обвинителство Скопје за да поднесе пријави на записник. – Основниот суд достави писмено известување до Основното јавно