bojan jovanovski

Македонија

Врховен им ги потврди затворските казни на Катица Јанева и Бојан Јовановски за „Рекет“

Кристијан Ландов
Врховните судии ја потврдија затворската пресуда за предметот „Рекет“ каде на Катица Јанева и беше одредена седумгодишна затворска казна, а на Бојан Јовановски му беше
Македонија

Судењето за милионот одложено, сведоците не дојдоа, тужените бараа да се суди без нив

А1он
Граѓанскиот суд по третпат ќе се обиде да ги најде сведоците со кои бизнисменот Орце Камчев ќе се обиде да докаже дека дал 1,5 милиони
Македонија

Боки 13 остана пред судот, наместо на рочиште каде се бара да го врати милионот

Кристијан Ландов
Судењето на кое се бара Бојан Јовановски-Боки 13, Катица Јанева и државата да вратат дел од 1,5 милиони евра на бизнисменот Орце Камчев се одложи.
Видео Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева и Боки 13 заедно во судница, Камчев ја повлече тужбата против Милески-Кичеец

Кристијан Ландов
Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“. Ова го констатираше судијата Андреј Димовски на денешното рочиште во Граѓанскиот суд, каде
Македонија

И „Идризово“ стана небезбедно: Управата вторпат одби интервју со Боки 13, побарана реакција од Тупанчевски

Кристијан Ландов
И затворот „Идрозово“ стана небезбеден откако „А1он“ по вторпат достави барање за интервју со осудениот Бојан Јовановски-Боки 13. Управата за извршување санкции и директорот Марјан
Македонија

Боки 13 со повик: Не барам да ме браните, барам да дојдете во петок на суд за поддршка на вистината

А1он
Бојан Јовановски познат како Боки 13 испрати ново писмо, кое овојпат го адресираше до претседателот на Основен кривичен суд Иван Џолев, судијката која му суди
Македонија

ОЈО Скопје постапува по кривичните пријави на Боки -13, истакна Јовески

А1он
На Бојан Јовановски – Боки 13 во неколку наврати му е овозможено на записник во Основното јавно обвинителство Скопје да ги изложи обвинувањата за повеќе
Македонија

„Чија безбедност е загрозена и по чија оценка?“, Дуковски дециден дека незаконски е одбиено барањето на „А1он“ за интервју со Боки 13

Кристијан Ландов
Незаконска е одлуката на Управата за санкции да не дозволи видео-интервју на Бојан Јовановски – Боки 13 за „А1он“, смета неговиот адвокат, Сашко Дуковски. Прашан
Македонија

Боки 13 бара да ја разрешат судијката: Му ја коментирала облеката, била хистерична, врескала, го мразела

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 бара разрешување на судијката Софче Гаврилова-Ефремова, која му суди во предметот за работењето на „Меѓународен сојуз“, дознава „А1он“. Тој во дописот ги
Македонија

Побарано изземање на обвинителот Бурим Рустеми од „ТНТ“ поради сомнеж дека зел 850.000 евра преку Бојан Јовановски

Маја Илиевска-Пачемска
Јовица Страшевски, адвокат на поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“, денес побара изземање на обвинителот Бурим Рустеми оти се