zoran mileski kiceec

Македонија

Обвинителот кој се спогоди со Кичеец нема да биде избран кај Русковска, Трајчева останува во тимот

Кристијан Ландов
Извесно е дека гостиварскиот обвинител Арсим Адеми ќе извиси на утрешниот избор за обвинители кои ќе гонат организиран криминал и корупција, дознава „А1он“. Спогодбата со
Македонија

Камчев се откажа од барањето Милески-Кичеец да му ги врати милионите од торбата “Луј Витон”

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев, нема да бара од Зоран Милевски-Кичеец, осуден во случајот “Рекет”, да му врати дел од 1.5 милиони евра. За тоа, адвокатот на
Македонија

Кичеец останува во затвор до крајот на казната за Рекет одлучи Кривичниот суд

А1он
Зоран Милевски Кичеец нема предвреме да излезе од затвор, Кривичниот суд му го одби барањето за условен отпуст, кој го бараше по одлежани две третини
Македонија

Кичеец си оди на викенди и користи годишен одмор, иако претходно му беа скратени привилегиите поради сообраќајката

А1он
Двапати осудениот Зоран Милески-Кичеец продолжил да ги користи привилегиите во затворот од отворен тип во Струга. Според извори на „А1он“ тој оди на слободни викенди
Македонија

Крвичниот совет на Основниот суд Гостивар го укинал притворот на Зоран Милески – Кичеец

А1он
Решението да се укине мерката притвор на Зоран Милески – Кичеец ја донел кривичниот совет на Основен суд Гостивар. Од судот потврдија дека постапувале по
Македонија

Заев: Во случајот на Милески немало намера за протекции, ниту да се дава повеќе од вообичаеното

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска повтори оти директорот на Управата за извршување санкции го информирал оти Зоран Милески Кичеец ја имал целата потребна медицинска документација за
Македонија

Стоилковски: Со нарачано сведочење се гние во затвор, за рекетирање се ужива во кафеани

А1он
Македонија е држава со која владее режим на мафијата, и во која има политички затвореници, осудени со драконски казни врз основа на некредибилни, крајно сомнителни
Македонија

Зоран Милески – Кичеец се уште не се пријавил во КПУ Затвор „Скопје“

А1он
Зоран Милески – Кичеец се уште не се пријавил во КПУ Затвор „Скопје“, на издржување казна затвор од три години за случајот „Рекет“, информира за
Македонија

Кичеец: Не барам одлагање, ќе се пријавам да ја издржам казната затвор

„Не сум поднел и не барам одлагање на издржување на казната. Ќе постапам како што налага судот“, изјави за „А1он“, Зоран Милески-Кичеец, кој денеска требаше