zoki kiceec

Македонија

Кичеец си оди на викенди и користи годишен одмор, иако претходно му беа скратени привилегиите поради сообраќајката

А1он
Двапати осудениот Зоран Милески-Кичеец продолжил да ги користи привилегиите во затворот од отворен тип во Струга. Според извори на „А1он“ тој оди на слободни викенди
Македонија

УИС: Осудениот Зоран Милески достави специјалистички извештаи од лекарски прегледи и дијагноза „Суправентрикуларна тахикардија“

А1он
На осудениот Зоран Милески му е одобрен 30-дневен прекин на издржувањето на казната затвор, поради влошена здравствена состојба, за која тој доставил и специјалистички извештаи
Македонија

Заев: Не знам зошто Кичеец патувал за Скопје, но тој има право да се лекува

А1он
Премиерот Зоран Заев вели дека Зоран Милески – Кичеец, кој беше еден од учесниците во стравотната сообраќајна несреќа во саботата на Стража на патот Маврово-Кичево,
Македонија

Во Кривичен денеска ќе биде изречена првата пресуда за „Рекет“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска напладне ќе биде изречена првата пресуда за случајот „Рекет“, откако вчера на првото рочиште третообвинетиот Зоран Милевски –
Македонија

Случај „Рекет“: Јовановски, Јанева и Милески повторно се среќаваат, овојпат на суд

Мери Јордановска
Денеска во 10 часот започнува судењето за случајот „Рекет“. Бојан Јовановски – Боки 13, ексшефицата на СЈО Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец ќе
Македонија

Зоран Кичеец и пензионерката Тодоровска на распит во обвинителството

А1он
Пензионерката Лилјана Тодоровска изутринава беше на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ за случајот „Рекет“. Таа е потписничка и автор
Македонија

Обвинителство: Глисерот е одземен за да послужи како доказ во постапката

Кристијан Ландов
Обвинителството за организиран криминал и корупција вели дека глисерот во Охрид е одземен за да послужи како доказ во постапката за изнудување рекет. Оттаму не
Македонија

Грунчев: Запленетиот глисер е мој, не на Кичеец

Кристијан Ландов
Глисерот што полицијата го заплени во Охрид, кој треба да биде доказ во случајот „Рекет“, е огласен за продажба и не е во сопственост на
Македонија

Одземениот глисер е на Зоки Кичеец

Кристијан Ландов
Запленетиот глисер во Охрид, е во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец, потврдуваат од Обвинителство за „А1он“. Оттаму додаваат
Македонија

Кирацовски: Не знам кој е Кики, а Коки е веројатно Боки

Кристијан Ландов
Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ за „А1он“ вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувал