kiracovski

Македонија

Кирацовски: Џафери да не го става Собранието повторно во улога на штитеник на неподобни кадри, да свика седница за Мизрахи

А1он
“Претседателот на Собранието, Талат Џафери, не смее повторно да го стави Собранието во улога на штитеник на неподобни кадри, како што тоа го изведе во
Македонија

Кирацовски: Не знам кој е Кики, а Коки е веројатно Боки

Кристијан Ландов
Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ за „А1он“ вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувал
Македонија

Кирацовски: Синоќешните одлуки на ЦО на СДСМ се за заедничко добро

А1он
Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски се огласи на својот Фејсбук профил по повод вчерашните внатрепартиски промени. „Продолжуваме заедно напред! Независно кој на која
Македонија

Кирацовски: Моите роднини се повлекуваат од функциите иако нема непотизам

Кристијан Ландов
Пратеникот од СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека ќе ги повлече сите свои роднини од работните места во државните компании. Ова следува откако Државната комисија за спречување
Македонија

По вработувањето на дедото, Кирацовски не се појави во Собрание

А1он
Пратеникот Александар Кирацовски не се појави на Комисијата за политички систем во Собранието, откако претходно ЕЛЕМ потврди дека таткото на неговата сопруга, Борче Поповски е
Македонија

(ВИДЕО) Кирацовски: Одлуката за предвремени избори наскоро

А1он
Генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, во одговор на новинарско прашање во врска со ставот за можноста за предвремени парламентарни избори кои би
Македонија

(ВИДЕО) Кирацовски на средба со Арифи: Тетово дава позитивен пример во процесот на градење едно општество за сите

А1он
Генералниот секретар на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Кирацовски денеска оствари средба со градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи. На средбата,
Македонија

Кирацовски за верскиот празник Свети Атанасиј во Тетово

А1он
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Александар Кирацовски, денеска беше во посета на Тетово, по повод одбележувањето на православниот верски празник во чест на
Македонија

Кирацовски за Свети Сава: Да ја градиме Македонија како едно општество преку меѓусебно помагање и разбирање

А1он
По повод празникот Свети Сава, генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Александар Кирацовски, упати честитка до сите припадници на српската заедница во Македонија и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Кирацовски: Имаме поделени ставови дали да има предвремени парламентарни избори

А1он
На Централниот одбор денеска се потврди дека СДСМ е демократска партија. Имаше различни размислувања и дебата околу тоа дали да има предвремени парламентарни избори заедно