vrabotuvanje

Економија

Влада: Оперативниот план за вработување вреден 1,8 милијарди денари ќе опфати речиси 15.000 лица

А1он
Владата денеска го разгледа и прифати Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2022 година. „Со
Свет

Во светот 2,4 милијарди вработени жени немаат еднакви економски можности

А1он
Во светот 2,4 милијарди вработени жени немаат еднакви економски можности, а 178 земји се уште имаат правни пречки кои го спречуваат нивното целосно економско учество,
Економија

„Шанса за сите“, промовиран Оперативниот план за активни мерки за вработување

А1он
За Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2021 година обезбедени се милијарда 516 милиони денари
Економија

Отворени над 500 работни позиции: Во тек е најголемиот онлајн саем за вработување во Македонија и регионот

А1он
Од 7 до 14 октомври посетете го најголемиот регионален онлајн саем за вработување и испратете го своето CV на преку 500 отворени понуди за вработување.
Економија

Отворен најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 80 компании од Македонија и регионот

А1он
Вечерва точно во 00:00 на полноќ започна најголемиот регионален онлајн саем за вработување – отворени се над 500 слободни места во преку 80 компании од
Економија

Од денеска продолжува редовното пријавување на невработените лица во Агенцијата за вработување

А1он
Сите невработени лица од денеска треба да продолжат со редовното пријавување на секои 30 дена, за активните баратели на работа, односно на секои шест месеци,
Економија

Не е се откажано! Од 7 до 14 октомври регионален Онлајн саем за вработување

А1он
Вработување.ком најпосетениот сајт за огласи за работа во Македонија му пркоси на трендот откажани и одложени настани и го најавува најголемиот регионален онлајн саем за
Uncategorized

Владата преку Фонд за млади умови и засилена практична настава ќе ја зголемува вработеноста на младите

А1он
Формирање Фонд за млади умови, воведување Закон за младинска гаранција, засилена практична настава, но и продолжување на исплатата од 3.000 денари месечно младински додадок се