mira stojcevska

Македонија

Мира Стојчевска наградно во Швајцарија, колку се патарините?

А1он
Пратеничката Мира Стојчевска, позната по аферата со непотизмот, наместо одговорност, наградно со првиот парламентарец е на службено патување во Швајцарската конфедерација. Иако се правдаше дека
Македонија

Миновски: Ќе одговарам ако има нерегуларности при вработувањето на Стојчевски

Кристијан Ландов
Доколку антикорупциската комисија утврди нерегуларности при вработувањето на синот на пратеничката Мира Стојчевска, директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски најави дека тој ќе сноси одговорност за
Македонија

ЕЛЕМ ги крие документите кои треба да докажат дали огласот за синот на Стојчевска е наместен

Кристијан Ландов
ЕЛЕМ не ја дава систематизацијата која треба да покаже дали компанијата имала објавено наместен оглас со посебни критериуми за вработување на синот на пратеничката Мира
Македонија

Рабаџиевска, Камбероски и Стојчевска со најмногу пари за патни трошоци

А1он
Над 525 илјади евра биле исплатени за патни трошоци на пратениците во Собранието минатата година, покажува анализата на „Макфакс“ од податоците до кои дојдовме користејќи
Видео Македонија

ВИДЕО: Мира Стојчевска – прв предмет на новата антикорупциска комисија

А1он
Антикорупциската комисија ќе ги проверува вработувањата на роднините на пратениците и другите функционери за кои изминатиов период имаше обвинувања за непотизам. Од ДКСК најавија дека
Македонија

„Твитер“: Денес е Св. Мира Дизел, заштитничка на огласите за работа

А1он
Ниту знамето на НАТО пред Влада, ниту добиената нота од Грција, ниту ставот на СДСМ дека нема да има предвремени парламентарни избори, не ја разбрануваа