„Твитер“: Денес е Св. Мира Дизел, заштитничка на огласите за работа

Од:

Ниту знамето на НАТО пред Влада, ниту добиената нота од Грција, ниту ставот на СДСМ дека нема да има предвремени парламентарни избори, не ја разбрануваа јавноста. Тема на денот беше пратеничката Мира Стојчевска и непотизмот во редовите на СДСМ. Во ист ден излегоа информации дека си ги вработила синот и братот.

Претходно во Шумска полиција е вработен и нејзиниот сопруг, си зема субвенции за пелети, а позната стана како пратеничка со најголем износ на патни трошоци. Сепак прекарот Мира Дизел го доби по славната изјава дека покачувањето на акцизата нема да ги погоди сиромашните зошто немаат возила.

Социјалните мрежи буквално зовреа од фото монтажи и коментари, со кои граѓаните го изразуваа револтот за оваа појава во редовите на СДСМ, партијата која ветуваше чесност, борба со корупцијата, нула толеранција за непотизмот и партиските вработувања.

Еве дел од објавите:

„Денес е Св. Мира Дизел, заштитничка на огласите за работа. Сподели ја иконава ако и ти бараш работа“.

„Кучето на Мира е вработено во гранична полиција“.

„Ликот на Мира Дизел се појави магично пред зградата на Агенцијата за вработување“.

„АВРМ – Агенција за Вработување на Роднини на Мира“.

Би можело да ве интересира

Во Гостивар вработени 76, откази добиле 22 лица

Ана Ололовска

МТСП: Паричен надоместок за прекин на работен однос согласно работниот стаж, преку Агенцијата за вработување

Ана Ололовска

Твитер ги отстранува профилите од повеќе земји кои шират дезинформации и говор на омраза за време на пандемијата

А1он

Дигитализирани услугите на Агенцијата за вработување

Ана Ололовска

Над 60 проценти од компаниите се соочуваат со недостиг на кадар

Ана Ололовска

Оперативен план за 2020: Околу 12 илјади невработени лица ќе се вклучат во активни мерки за вработување

Ана Ололовска