saem

Економија

Николовски: Македонското вино е нашиот најдобар промотор

А1он
Македонското вино е нешто со што се гордееме. Најдобриот промотор, најгласниот и најдиректниот маркетинг на нашата земја. Јасно и силно го рефлектира успехот на нашата
Македонија

Груби ги кани невработените да се запознаат со работата на „Бехтел и Енка“, а тие уште не почнале да градат

Орце Костов
„Саем за вработување“ организира конзорциумот „Бехтел и Енка“ кој ги гради Коридорите 8 и 10д, информира заменикот на претседателот на Владата и министер за политички
Македонија

Владата три дена одбива да каже колку пари потроши за стоте луѓе кои во Белград дегустираа вина

Орце Костов
Владата крие колку пари се потрошиле од државната сметка за над стотина луѓе за присуството на Саемот во Белград организиран во рамките на Отворен Балкан,
Регион

И Абазовиќ ќе присуствува на саемот Винска визија Отворен Балкан во Белград

А1он
Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, на 1 септември ќе отпатува за Белград каде што ќе учествува на Меѓународниот саем за вино „Винска визија Отворен
Економија

Меѓународен саем „Органска трпеза” во Куманово

А1он
Пред градскиот базен во Куманово денеска се одржа третиот меѓународен саем на органски и традиционални производи „Органска трпеза”. Настанот е во организација на Здружението за
Економија

Македонски штанд со вина и млечни производи на „Продекспо 2020“ во Москва

А1он
Македонски вина и млечни производи се изложени на националниот штанд со кој земјава се претставува на Меѓународниот саем за храна, пијалоци и суровини за прехрамбената
Економија

Над 100 домашни и странски компании на „Macedonia Manufacturing Expo 2019“

А1он
Во организација на Асоцијацијата на метална и електроиндустрија МАМЕИ и делегацијата на германското стопанство во Северна Македонија, денеска и утре ќе се одржи третиот Саем
Економија

Трет Меѓународен саем на пронајдоци, иновации и нови технологии „ИНОВАМАК 2019“

А1он
Во организација на Националната Асоцијација на иноватори на Македонија (NAIM), денеска во Скопје, ќе биде отворен Третиот Меѓународен саем на пронајдоци, иновации и нови технологии