boki 13

Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева бара и сама да оди на судењата каде Камчев ја тужи, на Дуковски не му е јасно зошто е тужено СЈО кога не постои

Кристијан Ландов
Експецијалната јавна обвинителка, Катица Јанева има желба и самата да присуствува на судењата против неа, Бојан Јовановски-Боки 13, Зоран Милески-Кичеец, СЈО, Републичкото обвинителство и Владата,
Македонија

Боки 13 и Катица Јанева утре ќе бидат спроведени од затвор, повторно ќе се бранат заедно

Кристијан Ландов
Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13, но и Зоран Милески-Кичеец, Владата, распаднатото Специјално јавно обвинителство и Републичкото јавно обвинителство, утре ќе треба да се бранат
Македонија

Маричиќ негира дека тој го забранил интервјуто со Боки 13: Управата така одлучи

Кристијан Ландов
Министерот за правда во заминување, Бојан Маричиќ побарал од Управата за санкции повеќе да не го информира за тоа дали има барања за интервјуа со
Македонија

ОЈО Скопје постапува по кривичните пријави на Боки -13, истакна Јовески

А1он
На Бојан Јовановски – Боки 13 во неколку наврати му е овозможено на записник во Основното јавно обвинителство Скопје да ги изложи обвинувањата за повеќе
Видео Македонија

(ВИДЕО) Таткото на Боки 13 прозборе за „Рекет“, торбата „Луј Витон“, седенките во кафеана со Русковска и Јанева

Кристијан Ландов
По година и половина од пресудата за „Рекет“, Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски-Боки 13 во интервју за „А1он“ првпат зборуваше за торбата „Луј Витон“,
Македонија

Кој ја зборува вистината: „А1он“ му понуди полиграф, Боки 13 прифати да одговара во живо – државата на потег да одобри

Бојан Јовановски-Боки 13 прифати видео-интервју со полиграфско тестирање за да докаже дека ја зборува вистината за случајот „Рекет“ и останатите обвинувања кои ги упати кон
Македонија

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Порано насмеани до уши гостуваа во 1 ТВ, а денес станаа мегафони на Боки 13

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ 11 години како режимска власт корумпираше, затвораше медиуми, вршеше притисоци кон критички настроени новинари. Денес, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски има ист однос кон
Македонија

„Чија безбедност е загрозена и по чија оценка?“, Дуковски дециден дека незаконски е одбиено барањето на „А1он“ за интервју со Боки 13

Кристијан Ландов
Незаконска е одлуката на Управата за санкции да не дозволи видео-интервју на Бојан Јовановски – Боки 13 за „А1он“, смета неговиот адвокат, Сашко Дуковски. Прашан
Македонија

Бојан Јовановски до Русковска: “Вилмич” во затвор сум и ако даде Господ, ќе дојдете и Вие еден светол ден

А1он
Бојан Јовановски преку својот адвокат испрати отворено писмо до јавноста, во кое и се обраќа на обвинителката Вилма Русковска. Тој во писмото вели дека сака
Македонија

Боки 13 бара да ја разрешат судијката: Му ја коментирала облеката, била хистерична, врескала, го мразела

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 бара разрешување на судијката Софче Гаврилова-Ефремова, која му суди во предметот за работењето на „Меѓународен сојуз“, дознава „А1он“. Тој во дописот ги