boki 13

Македонија

Боки 13 го праќа „Рекет“ пред Стразбур: Не им се плашам, сите ќе одговараат за злосторничко здружување на извршната и правосудната власт

Бојан Јовановски-Боки 13 за „А1он“ преку неговиот адвокатски тим, најавува дека правдата за „Рекет“ ќе ја бара пред Меѓународниот суд за човекови права во Стразбур.
Македонија

Судењето за милионот одложено, сведоците не дојдоа, тужените бараа да се суди без нив

А1он
Граѓанскиот суд по третпат ќе се обиде да ги најде сведоците со кои бизнисменот Орце Камчев ќе се обиде да докаже дека дал 1,5 милиони
Македонија

Боки 13 остана пред судот, наместо на рочиште каде се бара да го врати милионот

Кристијан Ландов
Судењето на кое се бара Бојан Јовановски-Боки 13, Катица Јанева и државата да вратат дел од 1,5 милиони евра на бизнисменот Орце Камчев се одложи.
Македонија

Боки 13 за милионот: Камчев парите да си ги бара кај Русковска, јас не броев пари кај него

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 остана на тврдењето дека не зел пари од Орце Камчев во износ од 1.5 милиони евра, кои сега бизнисменот ги бара да
Македонија

Боки 13 го испрашуваше Камчев, бизнисменот тврди дека не разговарал со Заев за „Империја“ туку за рекет од „1ТВ“

Кристијан Ландов
Бизнисменот Јордан Камчев пред Граѓанскиот суд одговараше на прашања од тужениот Бојан Јовановски-Боки 13. Камчев одговараше каде првпат го пријавил „Рекет“ односно барањето пари од
Македонија

И „Идризово“ стана небезбедно: Управата вторпат одби интервју со Боки 13, побарана реакција од Тупанчевски

Кристијан Ландов
И затворот „Идрозово“ стана небезбеден откако „А1он“ по вторпат достави барање за интервју со осудениот Бојан Јовановски-Боки 13. Управата за извршување санкции и директорот Марјан
Македонија

Што кријат пораките на Боки 13 со осум високи функционери, судијката треба да одлучи дали ќе се читаат

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 на рочиште за предметот „Меѓународен сојуз“ посочи дека останува на ставот дека мора да се изведат сите пораки кои тој ги разменил
Македонија

Боки 13 со повик: Не барам да ме браните, барам да дојдете во петок на суд за поддршка на вистината

А1он
Бојан Јовановски познат како Боки 13 испрати ново писмо, кое овојпат го адресираше до претседателот на Основен кривичен суд Иван Џолев, судијката која му суди
Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева бара и сама да оди на судењата каде Камчев ја тужи, на Дуковски не му е јасно зошто е тужено СЈО кога не постои

Кристијан Ландов
Експецијалната јавна обвинителка, Катица Јанева има желба и самата да присуствува на судењата против неа, Бојан Јовановски-Боки 13, Зоран Милески-Кичеец, СЈО, Републичкото обвинителство и Владата,
Македонија

Боки 13 и Катица Јанева утре ќе бидат спроведени од затвор, повторно ќе се бранат заедно

Кристијан Ландов
Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13, но и Зоран Милески-Кичеец, Владата, распаднатото Специјално јавно обвинителство и Републичкото јавно обвинителство, утре ќе треба да се бранат